    TE Connectivity Passive Product RA73F1J464RBTD
    Part No.:
    RA73F1J464RBTD
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRA73F1J464RBTD.pdf
    Description:
    RA73F 1J 464R 0.1% 5K RL
    Resistance:
    464 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.023" (0.58mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RA73F1J464RBTD on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RA73F1J464RBTD price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RA73F1J464RBTD?
    Image RA73F1J464RBTD RA73F1J464RBTDF
    Part Number RA73F1J464RBTD RA73F1J464RBTDF
    Part Status Active Active
    Resistance 464 Ohms 464 Ohms
    Tolerance ±0.1% ±0.1%
    Composition Thin Film Thin Film
    Features - -
    Temperature Coefficient 25ppm/°C 25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package - -
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
    Ratings 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm) 0.023" (0.58mm)