    TE Connectivity Passive Product RA73F1J634RBTD
    Part No.:
    RA73F1J634RBTD
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRA73F1J634RBTD.pdf
    Description:
    RA73F 1J 634R 0.1% 5K RL
    Resistance:
    634 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.023" (0.58mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RA73F1J634RBTD on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RA73F1J634RBTD price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RA73F1J634RBTD?
    Image RA73F1J634RBTD RA73F1J634RBTDF
    Part Number RA73F1J634RBTD RA73F1J634RBTDF
    Part Status Active Active
    Resistance 634 Ohms 634 Ohms
    Tolerance ±0.1% ±0.1%
    Composition Thin Film Thin Film
    Features - -
    Temperature Coefficient 25ppm/°C 25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package - -
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
    Ratings 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm) 0.023" (0.58mm)