    TE Connectivity Passive Product TLM2ADR022FTD
    Part No.:
    TLM2ADR022FTD
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTLM2ADR022FTD.pdf
    Description:
    RES 0.022 OHM 1% 1/4W 0805
    Manufacturer:
    Series:
    TLM, CGS
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    22 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Composition:
    Metal Foil
    Features:
    Current Sense
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order TLM2ADR022FTD on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TLM2ADR022FTD price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TLM2ADR022FTD?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image TLM2ADR022FTD
    Part Number TLM2ADR022FTD
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product
    Series TLM, CGS
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 22 mOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Metal Foil
    Features Current Sense
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)