    Vishay Vitramon GA0805A392FXABT31G
    Part No.:
    GA0805A392FXABT31G
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA0805A392FXABT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    GA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    3900 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    50V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA0805A392FXABT31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA0805A392FXABT31G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA0805A392FXABT31G?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image GA0805A392FXABT31G
    Part Number GA0805A392FXABT31G
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series GA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 3900 pF
    Tolerance ±1%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)