    Vishay Vitramon GA1210H683MBAAR31G
    Part No.:
    GA1210H683MBAAR31G
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1210H683MBAAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 0.068UF 50V X8R 1210
    Capacitance:
    0.068 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    50V
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1210H683MBAAR31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1210H683MBAAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1210H683MBAAR31G?
    Image GA1210H683MBAAR31G
    Part Number GA1210H683MBAAR31G
    Part Status Active
    Capacitance 0.068 µF
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient X8R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)