    Vishay Vitramon GA1210Y474KBBAT31G
    Part No.:
    GA1210Y474KBBAT31G
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1210Y474KBBAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    100V
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1210Y474KBBAT31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1210Y474KBBAT31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1210Y474KBBAT31G?
    Image GA1210Y474KBBAT31G
    Part Number GA1210Y474KBBAT31G
    Part Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 100V
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)