    Vishay Vitramon GA1812A221JBBAR31G
    Part No.:
    GA1812A221JBBAR31G
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1812A221JBBAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1812
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    GA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    100V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1812A221JBBAR31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1812A221JBBAR31G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A221JBBAR31G?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image GA1812A221JBBAR31G
    Part Number GA1812A221JBBAR31G
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series GA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 220 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 100V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)