    Vishay Vitramon GA1812A561JBBAR31G
    Part No.:
    GA1812A561JBBAR31G
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1812A561JBBAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    560 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    100V
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1812A561JBBAR31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1812A561JBBAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A561JBBAR31G?
    Image GA1812A561JBBAR31G
    Part Number GA1812A561JBBAR31G
    Part Status Active
    Capacitance 560 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 100V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)