    Vishay Vitramon GA1812A820KXHAT31G
    Part No.:
    GA1812A820KXHAT31G
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1812A820KXHAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 82PF 3KV C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    82 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1812A820KXHAT31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1812A820KXHAT31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A820KXHAT31G?
    Image GA1812A820KXHAT31G
    Part Number GA1812A820KXHAT31G
    Part Status Active
    Capacitance 82 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)