    Vishay Vitramon GA1812Y473KBLAR31G
    Part No.:
    GA1812Y473KBLAR31G
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1812Y473KBLAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    630V
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1812Y473KBLAR31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1812Y473KBLAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812Y473KBLAR31G?
    Image GA1812Y473KBLAR31G
    Part Number GA1812Y473KBLAR31G
    Part Status Active
    Capacitance 0.047 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 630V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)