    Vishay Vitramon GA1812Y823JXEAR31G
    Part No.:
    GA1812Y823JXEAR31G
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGA1812Y823JXEAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 0.082UF 500V X7R 1812
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    500V
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GA1812Y823JXEAR31G on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GA1812Y823JXEAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812Y823JXEAR31G?
    Image GA1812Y823JXEAR31G
    Part Number GA1812Y823JXEAR31G
    Part Status Active
    Capacitance 0.082 µF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 500V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)