    Vishay Vitramon HV1812Y331KXMATHV
    Part No.:
    HV1812Y331KXMATHV
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDHV1812Y331KXMATHV.pdf
    Description:
    CAP CER 330PF 5KV X7R 1812
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    HV
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Lead Style:
    Ratings:
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    5000V (5kV)
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order HV1812Y331KXMATHV on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the HV1812Y331KXMATHV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HV1812Y331KXMATHV?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image HV1812Y331KXMATHV
    Part Number HV1812Y331KXMATHV
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series HV
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 330 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 5000V (5kV)
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)