    Vishay Sfernice P1206Y1002LNTA
    Part No.:
    P1206Y1002LNTA
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDP1206Y1002LNTA.pdf
    Description:
    P 1206 Y 1002 L N TR100
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Series:
    P
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    10 kOhms
    Tolerance:
    ±0.01%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.025" (0.63mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order P1206Y1002LNTA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P1206Y1002LNTA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P1206Y1002LNTA?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image P1206Y1002LNTA
    Part Number P1206Y1002LNTA
    Manufacturer Vishay Sfernice
    Series P
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 10 kOhms
    Tolerance ±0.01%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)