    Vishay Vitramon VJ0603A1R0BXBAP
    Part No.:
    VJ0603A1R0BXBAP
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ0603A1R0BXBAP.pdf
    Description:
    CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    1 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Lead Style:
    Ratings:
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    100V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ0603A1R0BXBAP on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ0603A1R0BXBAP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A1R0BXBAP?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image VJ0603A1R0BXBAP
    Part Number VJ0603A1R0BXBAP
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 1 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 100V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)