    Vishay Vitramon VJ0603A1R5BXAAC
    Part No.:
    VJ0603A1R5BXAAC
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ0603A1R5BXAAC.pdf
    Description:
    CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    1.5 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    50V
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ0603A1R5BXAAC on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ0603A1R5BXAAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A1R5BXAAC?
    Image VJ0603A1R5BXAAC
    Part Number VJ0603A1R5BXAAC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 1.5 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 50V
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)