    Vishay Vitramon VJ0603Y682JLAAJ32
    Part No.:
    VJ0603Y682JLAAJ32
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ0603Y682JLAAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 6800 PF 50V X7R 0603 PB
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    50V
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ0603Y682JLAAJ32 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ0603Y682JLAAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y682JLAAJ32?
    Image VJ0603Y682JLAAJ32
    Part Number VJ0603Y682JLAAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 6800 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)