    Vishay Vitramon VJ0805Y102KLAAJ32
    Part No.:
    VJ0805Y102KLAAJ32
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ0805Y102KLAAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 1000 PF 50V X7R 0805 PB
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    50V
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ0805Y102KLAAJ32 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ0805Y102KLAAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y102KLAAJ32?
    Image VJ0805Y102KLAAJ32
    Part Number VJ0805Y102KLAAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Lead Spacing -
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)