    Vishay Vitramon VJ1111D3R9BXGQJ
    Part No.:
    VJ1111D3R9BXGQJ
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1111D3R9BXGQJ.pdf
    Description:
    MLCC
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ HIFREQ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    3.9 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Lead Style:
    Ratings:
    Part Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1111D3R9BXGQJ on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1111D3R9BXGQJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D3R9BXGQJ?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image VJ1111D3R9BXGQJ
    Part Number VJ1111D3R9BXGQJ
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ HIFREQ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 3.9 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications RF, Microwave, High Frequency
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)