    Vishay Vitramon VJ1111D3R9BXGQT
    Part No.:
    VJ1111D3R9BXGQT
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1111D3R9BXGQT.pdf
    Description:
    MLCC
    Series:
    VJ HIFREQ
    Capacitance:
    3.9 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Part Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Package / Case:
    1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1111D3R9BXGQT on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1111D3R9BXGQT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D3R9BXGQT?
    Image VJ1111D3R9BXGQT
    Part Number VJ1111D3R9BXGQT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ HIFREQ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 3.9 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications RF, Microwave, High Frequency
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Lead Spacing -
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)