    Vishay Vitramon VJ1206A391FXBCW1BC
    Part No.:
    VJ1206A391FXBCW1BC
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206A391FXBCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 1206
    Series:
    VJ W1BC
    Capacitance:
    390 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    100V
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206A391FXBCW1BC on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206A391FXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206A391FXBCW1BC?
    Image VJ1206A391FXBCW1BC
    Part Number VJ1206A391FXBCW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 390 pF
    Tolerance ±1%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 100V
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)