    Vishay Vitramon VJ1206A681JXGAT5Z
    Part No.:
    VJ1206A681JXGAT5Z
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206A681JXGAT5Z.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 1KV NP0 1206
    Series:
    VJ HVArc Guard™
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206A681JXGAT5Z on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206A681JXGAT5Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206A681JXGAT5Z?
    Image VJ1206A681JXGAT5Z
    Part Number VJ1206A681JXGAT5Z
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ HVArc Guard™
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)