    Vishay Vitramon VJ1206A821FXCMR
    Part No.:
    VJ1206A821FXCMR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206A821FXCMR.pdf
    Description:
    CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 1206
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    820 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    200V
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206A821FXCMR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206A821FXCMR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206A821FXCMR?
    Image VJ1206A821FXCMR
    Part Number VJ1206A821FXCMR
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 820 pF
    Tolerance ±1%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 200V
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)