    Vishay Vitramon VJ1206Y274JLJAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y274JLJAJ32
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206Y274JLJAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 270000 PF 16V X7R 1206 P
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    0.27 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    16V
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206Y274JLJAJ32 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206Y274JLJAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y274JLJAJ32?
    Image VJ1206Y274JLJAJ32
    Part Number VJ1206Y274JLJAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.27 µF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 16V
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)