    Vishay Vitramon VJ1206Y334JLXAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y334JLXAJ32
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206Y334JLXAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 330000 PF 25V X7R 1206 P
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    25V
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206Y334JLXAJ32 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206Y334JLXAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y334JLXAJ32?
    Image VJ1206Y334JLXAJ32
    Part Number VJ1206Y334JLXAJ32
    Part Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 25V
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)