    Vishay Vitramon VJ1206Y394JLXAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y394JLXAJ32
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206Y394JLXAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 390000 PF 25V X7R 1206 P
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    0.39 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    25V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206Y394JLXAJ32 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206Y394JLXAJ32 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y394JLXAJ32?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image VJ1206Y394JLXAJ32
    Part Number VJ1206Y394JLXAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.39 µF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 25V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)