    Vishay Vitramon VJ1206Y394KLAAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y394KLAAJ32
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1206Y394KLAAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 390000 PF 50V X7R 1206 P
    Capacitance:
    0.39 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    50V
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1206Y394KLAAJ32 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1206Y394KLAAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y394KLAAJ32?
    Image VJ1206Y394KLAAJ32
    Part Number VJ1206Y394KLAAJ32
    Part Status Active
    Capacitance 0.39 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)