    Vishay Vitramon VJ1812A103JXAAR
    Part No.:
    VJ1812A103JXAAR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1812A103JXAAR.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1812
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    50V
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1812A103JXAAR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1812A103JXAAR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812A103JXAAR?
    Image VJ1812A103JXAAR
    Part Number VJ1812A103JXAAR
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 50V
    Lead Spacing -
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)