    Vishay Vitramon VJ1812A123KXCAT
    Part No.:
    VJ1812A123KXCAT
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1812A123KXCAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.012UF 200V NP0 1812
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Lead Style:
    Ratings:
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    200V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1812A123KXCAT on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1812A123KXCAT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812A123KXCAT?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image VJ1812A123KXCAT
    Part Number VJ1812A123KXCAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 200V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)