    Vishay Vitramon VJ1812A222JXCAT
    Part No.:
    VJ1812A222JXCAT
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1812A222JXCAT.pdf
    Description:
    CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1812
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    200V
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1812A222JXCAT on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1812A222JXCAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812A222JXCAT?
    Image VJ1812A222JXCAT
    Part Number VJ1812A222JXCAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 200V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)