    Vishay Vitramon VJ1812Y102KXHAT4X
    Part No.:
    VJ1812Y102KXHAT4X
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1812Y102KXHAT4X.pdf
    Description:
    MLCC
    Series:
    VJ OMD
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Part Applications:
    Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1812Y102KXHAT4X on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1812Y102KXHAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y102KXHAT4X?
    Image VJ1812Y102KXHAT4X
    Part Number VJ1812Y102KXHAT4X
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ OMD
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)