    Vishay Vitramon VJ1812Y103KXCAT
    Part No.:
    VJ1812Y103KXCAT
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1812Y103KXCAT.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 200V X7R 1812
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    200V
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1812Y103KXCAT on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1812Y103KXCAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y103KXCAT?
    Image VJ1812Y103KXCAT
    Part Number VJ1812Y103KXCAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 200V
    Lead Spacing -
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)