    Vishay Vitramon VJ1812Y123KXCAT
    Part No.:
    VJ1812Y123KXCAT
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDVJ1812Y123KXCAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.012UF 200V X7R 1812
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    200V
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order VJ1812Y123KXCAT on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the VJ1812Y123KXCAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y123KXCAT?
    Image VJ1812Y123KXCAT
    Part Number VJ1812Y123KXCAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 200V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)