    Vishay Dale CRCW06032R87FKEA
    Part No.:
    CRCW06032R87FKEA
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCRCW06032R87FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 2.87 OHM 1% 1/10W 0603
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    D/CRCW e3
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    2.87 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order CRCW06032R87FKEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CRCW06032R87FKEA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06032R87FKEA?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image CRCW06032R87FKEA CRCW06032R87FKEAHP CRCW06032R87FKEAC
    Part Number CRCW06032R87FKEA CRCW06032R87FKEAHP CRCW06032R87FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 CRCW-HP e3 CRCW-C
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active
    Resistance 2.87 Ohms 2.87 Ohms 2.87 Ohms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 -
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.333W, 1/3W 0.1W, 1/10W
    Ratings 0603 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)