    Vishay Dale CRCW0805365KFKEA
    Part No.:
    CRCW0805365KFKEA
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCRCW0805365KFKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 0805
    Series:
    D/CRCW e3
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Resistance:
    365 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Failure Rate:
    1. How to order CRCW0805365KFKEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CRCW0805365KFKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0805365KFKEA?
    Image CRCW0805365KFKEA CRCW0805365KFKEAC CRCW0805365KFKEAHP
    Part Number CRCW0805365KFKEA CRCW0805365KFKEAC CRCW0805365KFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 CRCW-C CRCW-HP e3
    Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active
    Resistance 365 kOhms 365 kOhms 365 kOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 - Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 - AEC-Q200
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.5W, 1/2W
    Ratings 0805 0805 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)