    Vishay Dale CRCW120631K6FKEA
    Part No.:
    CRCW120631K6FKEA
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCRCW120631K6FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 31.6K OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    D/CRCW e3
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    31.6 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order CRCW120631K6FKEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CRCW120631K6FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120631K6FKEA?
    Image CRCW120631K6FKEA CRCW120631K6FKEAHP CRCW120631K6FKEAC
    Part Number CRCW120631K6FKEA CRCW120631K6FKEAHP CRCW120631K6FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 CRCW-HP e3 CRCW-C
    Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active
    Resistance 31.6 kOhms 31.6 kOhms 31.6 kOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.75W, 3/4W 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206 1206 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)