    Vishay Dale CRCW1206576RFKEA
    Part No.:
    CRCW1206576RFKEA
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCRCW1206576RFKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 576 OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    D/CRCW e3
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    576 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order CRCW1206576RFKEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CRCW1206576RFKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW1206576RFKEA?
    Image CRCW1206576RFKEA CRCW1206576RFKEAC CRCW1206576RFKEAHP
    Part Number CRCW1206576RFKEA CRCW1206576RFKEAC CRCW1206576RFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 CRCW-C CRCW-HP e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active
    Resistance 576 Ohms 576 Ohms 576 Ohms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 - Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 - AEC-Q200
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.75W, 3/4W
    Ratings 1206 1206 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)