    Vishay Dale TNPW12061M50BETA
    Part No.:
    TNPW12061M50BETA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW12061M50BETA.pdf
    Description:
    RES 1.5M OHM 0.1% 1/4W 1206
    Resistance:
    1.5 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW12061M50BETA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW12061M50BETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW12061M50BETA?
    Image TNPW12061M50BETA
    Part Number TNPW12061M50BETA
    Part Status Active
    Resistance 1.5 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)