    Vishay Dale TNPW1206487KBETA
    Part No.:
    TNPW1206487KBETA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW1206487KBETA.pdf
    Description:
    RES 487K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Resistance:
    487 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1206487KBETA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW1206487KBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1206487KBETA?
    Image TNPW1206487KBETA
    Part Number TNPW1206487KBETA
    Part Status Active
    Resistance 487 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)