    Vishay Dale TNPW1206845KBETA
    Part No.:
    TNPW1206845KBETA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW1206845KBETA.pdf
    Description:
    RES 845K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Resistance:
    845 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1206845KBETA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW1206845KBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1206845KBETA?
    Image TNPW1206845KBETA
    Part Number TNPW1206845KBETA
    Part Status Active
    Resistance 845 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)