    Vishay Dale TNPW1206953KBETA
    Part No.:
    TNPW1206953KBETA
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW1206953KBETA.pdf
    Description:
    RES 953K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    TNPW
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    953 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Military
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1206953KBETA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW1206953KBETA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1206953KBETA?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image TNPW1206953KBETA
    Part Number TNPW1206953KBETA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 953 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)