    Vishay Dale TNPW1206976KBETA
    Part No.:
    TNPW1206976KBETA
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW1206976KBETA.pdf
    Description:
    RES 976K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Series:
    TNPW
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    976 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Features:
    Military
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1206976KBETA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW1206976KBETA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1206976KBETA?
    Image TNPW1206976KBETA
    Part Number TNPW1206976KBETA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 976 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Military
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)