    Vishay Dale TNPW1210111RBEEA
    Part No.:
    TNPW1210111RBEEA
    Package:
    1210 (3225 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW1210111RBEEA.pdf
    Description:
    RES 111 OHM 0.1% 1/2W 1210
    Series:
    TNPW e3
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Resistance:
    111 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Ratings:
    1210
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210111RBEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW1210111RBEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210111RBEEA?
    Image TNPW1210111RBEEA
    Part Number TNPW1210111RBEEA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series TNPW e3
    Package/Case 1210 (3225 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 111 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)