    Vishay Dale TNPW12101M87BEEA
    Part No.:
    TNPW12101M87BEEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW12101M87BEEA.pdf
    Description:
    RES 1.87M OHM 0.1% 1/2W 1210
    Resistance:
    1.87 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW12101M87BEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW12101M87BEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW12101M87BEEA?
    Image TNPW12101M87BEEA
    Part Number TNPW12101M87BEEA
    Part Status Active
    Resistance 1.87 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)