    Vishay Dale TNPW121049K9BEEA
    Part No.:
    TNPW121049K9BEEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW121049K9BEEA.pdf
    Description:
    RES 49.9K OHM 0.1% 1/2W 1210
    Resistance:
    49.9 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121049K9BEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW121049K9BEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121049K9BEEA?
    Image TNPW121049K9BEEA
    Part Number TNPW121049K9BEEA
    Part Status Active
    Resistance 49.9 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)