    Vishay Dale TNPW121056K2BEEA
    Part No.:
    TNPW121056K2BEEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW121056K2BEEA.pdf
    Description:
    RES 56.2K OHM 0.1% 1/2W 1210
    Resistance:
    56.2 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121056K2BEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW121056K2BEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121056K2BEEA?
    Image TNPW121056K2BEEA
    Part Number TNPW121056K2BEEA
    Part Status Active
    Resistance 56.2 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)