    Vishay Dale TNPW1210604KBEEA
    Part No.:
    TNPW1210604KBEEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW1210604KBEEA.pdf
    Description:
    RES 604K OHM 0.1% 1/2W 1210
    Resistance:
    604 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW1210604KBEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW1210604KBEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW1210604KBEEA?
    Image TNPW1210604KBEEA
    Part Number TNPW1210604KBEEA
    Part Status Active
    Resistance 604 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)