    Vishay Dale TNPW121075K0BEEA
    Part No.:
    TNPW121075K0BEEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW121075K0BEEA.pdf
    Description:
    RES 75K OHM 0.1% 1/2W 1210
    Resistance:
    75 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121075K0BEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW121075K0BEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121075K0BEEA?
    Image TNPW121075K0BEEA
    Part Number TNPW121075K0BEEA
    Part Status Active
    Resistance 75 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)