    Vishay Dale TNPW121082K5BEEA
    Part No.:
    TNPW121082K5BEEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTNPW121082K5BEEA.pdf
    Description:
    RES 82.5K OHM 0.1% 1/2W 1210
    Resistance:
    82.5 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order TNPW121082K5BEEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TNPW121082K5BEEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TNPW121082K5BEEA?
    Image TNPW121082K5BEEA
    Part Number TNPW121082K5BEEA
    Part Status Active
    Resistance 82.5 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)