    Vishay Dale WSHM28181L000JEA
    Part No.:
    WSHM28181L000JEA
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDWSHM28181L000JEA.pdf
    Description:
    RES 0.001 OHM 5% 7W 2818
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    WSHM2818
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    1 mOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Composition:
    Metal Element
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 170°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    7W
    Ratings:
    2818
    Size / Dimension:
    0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.069" (1.75mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order WSHM28181L000JEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the WSHM28181L000JEA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WSHM28181L000JEA?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image WSHM28181L000JEA
    Part Number WSHM28181L000JEA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series WSHM2818
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 1 mOhms
    Tolerance ±5%
    Composition Metal Element
    Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 170°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 7W
    Ratings 2818
    Size / Dimension 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)