    Vishay Dale WSHM28183L300FEA
    Part No.:
    WSHM28183L300FEA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDWSHM28183L300FEA.pdf
    Description:
    RES 0.0033 OHM 1% 7W 2818
    Resistance:
    3.3 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 170°C
    Power (Watts):
    7W
    Size / Dimension:
    0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.069" (1.75mm)
    Failure Rate:
    1. How to order WSHM28183L300FEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the WSHM28183L300FEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WSHM28183L300FEA?
    Image WSHM28183L300FEA
    Part Number WSHM28183L300FEA
    Part Status Active
    Resistance 3.3 mOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Metal Element
    Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 170°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 7W
    Ratings 2818
    Size / Dimension 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)